Wyszukaj

Edukacja:


Warning: strstr(): Empty needle in /home/wlasnysw/domains/euro-tour2016.eu/public_html/nauka/spodnie.php on line 115

Warning: strstr(): Empty needle in /home/wlasnysw/domains/euro-tour2016.eu/public_html/nauka/spodnie.php on line 115
Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej - Odwiedź naszą stronę - - Otwórz link - - Odkryj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Odwiedź Wiele współczesnych społeczeństw bierze swoje wiadomości o świecie z publikatorów oraz nie ma w tym nic podejrzanego ani niepewnego tak długo, jak środki masowego przekazu w danym państwie są pluralistyczne, wolne oraz starają się chociaż być rzeczowe. W ostatnich latach dostrzega się jednakże bez owijania w bawełnę, że środki masowego przekazu stały się przede wszystkim interesem, który ma za zadanie przynieść określone pożytki inwestorom i pomnażać wartość marek na giełdzie. Niestety, nie służy to zbytnio jakości samych programów i informacji medialnych, w związku z tym dużo społeczeństw ma obowiązek radzić sobie z wyborami politycznymi bez otrzymania porządnego wsparcia merytorycznego ze strony publikatorów. Coraz to częściej bowiem media odpuszczają sobie misję wpajania wśród mieszkańców zasadniczej wiedzy na temat przeróżnych niuansów życia politycznego. Coraz to częściej więc politolodzy czy socjolodzy spostrzegają jak na dłoni, że ludność daje sobą bez ogródek manipulować, nawet jeśli politycy nie są nazbyt wytrwali. Dostęp do mediów, które wypatrują wyłącznie korzyści finansowych, daje politykom znakomite narzędzie do pozyskiwania poparcia.
Chciałbyś, aby Ziemia była ciągle fantastycznym miejscem do funkcjonowania? W takim razie nie możesz w żadnym razie wychodzić z takiego założenia, iż ekologia to dziedzina, którą na spokojnie można zignorować. Prawda jest taka, że jeśli nie będziemy zwracać większej uwagi na kwestie ekologiczne, zapewne po niedługim czasie zauważymy, iż nasza planeta odrobinę podupadła. Nie chciałbym wieszczyć kasandrycznych wizji, lecz przecież często jest tak, że nie robimy dosłownie nic, aby pomóc dla planety Ziemia...
Chociaż nie jestem zbyt dużym miłośnikiem UE, uważam, że to za bardzo zbiurokratyzowana instytucja, która zrobiła wiele złego dla Starego Kontynentu, to jednak bardzo się cieszę, iż 9 lat temu weszliśmy do tego elitarnego grona. Przecież przykład Ukrainy pokazuje, że Polska miała dwie możliwości: Zachód albo Wschód. Chociaż na Wschodzie generalnie mieszkają przyjemniejsi ludzie, to jednak Zachód jest o wiele zamożniejszy. Pewnie, że chciałbym, aby Polska była takim krajem, który byłby swojego rodzaju łącznikiem pomiędzy Zachodem, a Wschodem - Rosja, lecz również choćby Chiny, bez członkostwa w UE, ale to mało prawdopodobne. Przynajmniej na ten moment.
Zagraniczne koncerny posiadają olbrzymi kapitał, bardzo skutecznie lobbują - w europejskim, ale również polskim parlamencie, mają możliwość zatrudniać najlepszych prawników, etc. To powoduje, że zagraniczne firmy są dużo lepiej traktowane, niż polski biznes. Trudno zaakceptować owy stan rzeczy. Naturalnie polscy biznesmeni także są nastawieni na czysty zysk, lecz przynajmniej zatrudniają w przeważającej większości Polaków. Kiedy jakaś większa francuska bądź japońska firma otwiera w naszym kraju placówkę, bardzo często dyrektorem jest nie Polak, lecz osoba z ich kraju. Gdy kupujemy polskie produkty wspieramy po prostu samych siebie. Służba zdrowia, autostrady czy rolnictwo - takowych przykładów można dużo więcej podać, to coś pokazuje!